Yazı Uzun Diye Okumamazlık Yapma Bi Oku İstersen!!! (LÜTFEN)

Yazı Uzun Diye Okumamazlık Yapma Bi Oku İstersen!!! (LÜTFEN)

Image Hosted by ImageShack.us
Büyük bir ihtimal şu anda siteye girdin ve bu mesajı görüp okumaya başladın. Merakla mesajın tamamın da ne yazdığını okurken daha bu satırı bitiremeden birden omuzuna biri dokundu ve ister istemez arkana baktın ve kimi gördün sence işte karşında beklediğin şey Azrail (a.s) arkadan da belirdi.

Image Hosted by ImageShack.us
Birden korkuya kapıldın, ülperdin, yüzün korkudan bembeyaz oldu. Kalp atışlarının hızlandığını farkettin, aldığın nefeslerin boğazın da düğünmeye başladı ve heyecandan bayılmak üzeresin.

Image Hosted by ImageShack.us
Geçmiş hayatın gözünün önünden filim şeridi gibi geçti yaptığın iyilikler yada kötülükler. Birden ne yapacağını şaşırdın ve elin ayağın birbirine dolandı. Azrail (a.s) dönüp Hoş Geldin Ya Azrail (a.s) herşeyim tastamam, Efendimiz'i (s.a.v), Yüce Yaradanım'ı (c.c) ve benden önce gidenleri çok özledim, onlara kavuşmam için nice zamandır seni bekliyordum diyebilirmisin???

Image Hosted by ImageShack.us
Eger bunu diyebilirsen ne mutlu sana. ALLAH (c.c) mutluluğunu daim etsin ve iki cihanda sana mutluluklar nasip etsin. Ama yok eğer bunu diyemeyeceksen vaah vah ki sana. ALLAH (c.c) günahlarını affeylesin kardeşim. Kabirde ve Mahşerde Rabbim Yâr ve Yardımcın olsun. Gercekten vah haline, demek ki eksik kalan bi şeyler var sence ne bu eksikler bunlar olabilirmi???

Image Hosted by ImageShack.us
Etmediğin bir tevben, kılmadığın son bir vakit namazın, kılınmayan kazada olan namazın, tutamadığın kazada orucun, helalleşemediğin bir kula hakkın, ödemediğin bir borcun, helallik almadığın annen, baban ve eşin, edilmedik bir dua, üzerinde sahibine verilmemiş bir emanet, sünnet üzerine yaşayamama, Kur'an-ı Kerimin kurallarına uymama ve Rabbine (c.c) ve Efendimize (s.a.v) gereken sevgiyi gösterememen olabirmi???
Image Hosted by ImageShack.usNeyse eger yazıyı buraya kadar okuyabildiysen demekki hala yaşıyosun, hala fırsatın var ve Azrail (a.s) canını henüz almadı. Madem Azrail (a.s) gelmedi madem son bir fırsatımız daha var buyur bunu en güzel şekilde değerlendirelim nasıl mı bak izle şimdi;

Image Hosted by ImageShack.us
-> Kılmadığımız en son vakit namazını son namazımız gibi kılalım.

-> Kılamadığımız kazada olan namazlarımızı kılmaya niyet edelim ve kıldığım vakit namazının arkasına kılabildiğimiz kadar kaza namazı kılalım.

-> Tutamadığımız orucumuz varsa hemen bu geceden niyet edip inşALLAH yarın oruclu olalalım.

-> Maddi pisliklerden (Gusl) temizlenelim ve dili kalbe indirerek tam bir teslimiyet içerisinde tevbe edip iki rekat tevbe namazı kılalım.

-> Üzerimizde kul hakkı var ise hemen o kişiyi/kişileri bulalım helallik isteyelim yada bi şekilde hakkını ödeyelim.

-> Annemizin babamızın (eger sağ ise) ellerini öpelim ve hellallik isteyelim (eger vefat etmiş ise) bir fatihayı eksik etmeyelim. Eşimizin rızasını soralım ve onunda helalliğini isteyelim.

-> Ödemediğimiz borcumuz varsa hiç zaman kaybetmeden bulup buluşturup borcumuzu ödeyelim.

-> Edemediğimiz bir duamız varsa hemen şimdi ellerimizi açıp duamızı edelim.

-> Üzerimizde her hangi bir emanet varsa hemen sahibini bulalım ve emaneti teslim edelim.
Image Hosted by ImageShack.us

-> Efendimiz'in (s.a.v) sünnetlerini bi şekilde ögrenelim ve madem onun gibi yaşayamıyoruz hiç olmazsa onun gibi yaşayama çalışalım.

-> Her evde bulunan Kur'an-ı Azimi Şan'ı açıp okuyalım ve sadece okumakla yetinmeyip onu anlayalım ve onun emrettiği şekilde yaşamaya çalışalım.

-> Bütün sevgileri bir arkaya atalım ve Rabbimiz'e (c.c) ve Efendimiz'e olanca sevgimizi ve saygımızı verelim.

Image Hosted by ImageShack.usÖncelikle eger yazıyı buraya kadar okuduysa sana gercekten cok teşekkür ederim. Bunları ve eğer başka eksikliğimiz de varsa yapalım ondan sonra Azrail'i (a.s) bekleyelim. ALLAH (c.c) iman üzere ölmeyi ve razı olduğu kullarından olmayı hepimize ve hepinize nasip ve müsser eylesin. (AMİN)

Hey!!! Eger bu yazıyı sonuna kadar okuduysan tekrardan sana soruyorum samimiyetle söyle Hoş Geldin Diyebilirmisin???
Image Hosted by ImageShack.us
--

--
♥(¯`´•.¸(¯`´•.¸ ________ღFigüranlar♥ღ_________ ¸.•´´¯)¸.•´´¯)♥
@-;--) ♥-==---♥
♥(_¸.•´´(_¸.•´´ ¯¯¯¯¯¯¯¯ღKavesi♥ღ¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `´•.¸_)`´•.¸_)♥
“Cehalet insanı çirkinleştirir suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım vardır. Lafa bakarım laf mı diye. Bir de adama bakarım adam mı diye.” Fitne Fesat Gıybet İftira Dedikodu yapmıyorum yapanlada konuşmuyorum...

Image Hosted by ImageShack.us


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !